parallax background

100 yıllık bir hikaye

AHMET BEY'İN KÖRÜKLÜ ÇİZMELERİ

Deri ile tanışmamız 1900'lerin başında büyük dedemiz Ahmet Bey'in, Ege yöresine özgü körüklü çizme ve silahlık yapımına başlamasına dayanır. Efeler Diyarı Aydın'da, efelerin kullandığı bu çizme ve silahlıklar, tamamen el işçiliği ile yapılır ve üzerlerindeki motiflerin yapımı günler sürerdi.


İSMAİL BEY VE OSMANLI EYERLERİNİN YÜKSELİŞİ

Ahmet Bey, oğlu İsmail Bey'i deri işleme konusunda yetiştirdi. İsmail Bey döneminde değişen şartlar doğrultusunda, silahlık ve körüklü çizmenin popülaritesinin azalmasıyla at koşum ve eyer ürünlerinin üretimine geçildi. Osmanlı eyerleri, o dönemde en çok üretimi yapılan ürünleriydi.


NECMİ BEY VE DEĞİŞİMİN İLK ADIMLARI

İsmail Bey de oğlu Necmi Bey'i saraciye konusunda yetiştirmiş ve uzun yıllar birlikte çalışmışlardır. Necmi Bey, koşum ürünlerinin üretimi konusundaki becerilerini değişen koşullara adapte etmiş ve av malzemeleri konusunda üretime geçmiştir. Silah kılıfları, tüfek kayışları ve fişeklik gibi birçok ürünü deriden imal etmiş ve bu alanda en önemli üreticilerden biri olmuştur. Son yıllarda değişen koşullara uyum sağlamış ve evcil hayvan ürünleri sektörü için deri tasma üretimine başlamıştır.


GEÇMİŞİN TECRÜBESİ, GELECEĞİN VİZYONU

MONO Pet ve Deri Ürünleri, geçmişi yüz yılı geçen bir birikimin son halkası olarak faaliyetlerine başlamıştır.

Şirketimizin kurucusu ve ailenin 4. kuşak temsilcisi olarak Mert Bey, yıllardan beri süre gelen bu bilgi birikimini teknoloji ile birleştirerek, deri tasma üretiminde marka olmak hedefiyle yola çıkmıştır.

Kaliteli ürünleri, standart ve sürdürülebilir üretim hattıyla müşterilerimize ulaştırmak için çalışmaya devam ediyoruz...


Bizi Arayın
Türkçe